- Source: www.mardouanddean.com
Jeg elsker Mardou&Dean. Før jeg var på møte hos de igår hadde jeg bare sett den ”kjente” buksen deres som er skikkelig hullete. Men når jeg gikk ut av døra må jeg si at jeg ble forelsket. For det første var denim´en FANTASTISK myk, fine vasker og kule fiter. Motorsykkelbuksene er min favoritt, i sort. Og den grå, som irl hadde små ”prikkete” mønster. Men en ting jeg ikke skjønner. Hvorfor får ikke de mer mediaomtale? Det er utrolig sjeldent jeg ser at moteblader skriver om de. Og dette er bare min mening; istedet for å skrive om andre jeans i samme prisklasse, hvorfor ikke skrive om Mardou&Dean og samtidig fremme norsk/svensk design? For jeansene er minst like kule, om ikke råere, enn de som som regel blir postet.
Og i tillegg var Patrik og Ingrid, designerne, utrolig søte og hyggelige! Du kan lese bloggen deres HER og sjekke ut hjemmesiden deres HER.
Om du er glad i jeans, hvilket merke liker du best?
I love Mardou&Dean. Before I met with them yesterday I had not seen very much of their work. But when I walked out of their showroom I had already fell in love. First of all, the denim was AMAZING, soooo soft. Cool fits and all of them were great washed. My fav is the black mc-jeans. Also love the grey pair, irl they had pattern of dots. But there is just one thing I can´t figure out. Why don´t they get more publicity? I can count almost on one hand all the times I have read about them in Norwegian fashion magazines. This is only my opinion; Instead of writing and posting jeans from other brands, within the same price range, why don´t they write about Mardou&Dean and at the same time promote Norwegian/Swedish design? Cause there´s nothing wrong about the jeans, they are actually a lot cooler than the ones you see in Norwegian fashion magazines.
And I have to say; Ingrid and Patrick, the designers, were so sweet and welcoming! Check out their blog HERE and visit their website HERE.
If you like jeans, what is your favorite brand?











Saturday 28. November, 00:16 #
Tonje
Åååh, e likte dissa buksene! dei va skikkeli fine! Aldri hørt om merke før.. Ka prisklasse dei e i?
Saturday 28. November, 00:36 #
iiheartiit
De buksene var kule! =) Og absolutt en fordel at de er myke… Jeg hadde ikke hørt om dem før, så det hadde nok hjulpet med litt mer medieomtale, ja!
Saturday 28. November, 02:03 #
henrikke
Fine bukser! Hadde man bare hatt ben til å gå kledd i slike..
Saturday 28. November, 22:43 #
-K
Jeansene deres er veldig fine og har god kvalitet, noe som gjenspeiler seg i prisen. Selv synes jeg Blend sine jeans er veldig bra med fin passform.
Sunday 29. November, 05:49 #
Vilde W - SPØRSMÅLSRUNDE
dritdigge jeans!
jeg finner aldri noen som sitter etter, så her blir det tights :/
Sunday 29. November, 10:24 #
Christine
Veldig hotte jeans
Sunday 29. November, 15:51 #
Regarding the black x rvca shirt
Hi
I saw that you wrote about the black x rvca shirt that Kling had but that you couldn’t din it, am I right?
Well actually you can buy it on:
http://www.shopbop.com/rodeo-sweetheart-shirt-erin-wasson/vp/v=1/845524441851421.htm?folderID=2534374302163711&fm=browse-brand-shopbysize-viewall
Sunday 29. November, 16:33 #
Linda-Mari
Thank you so much! Unfortunately they only have it S
Monday 30. November, 11:48 #
condre
den genseren der var hot! where to buy
Monday 30. November, 15:04 #
Linda-Mari
Condre: Hvilken genser ?
Monday 30. November, 17:31 #
Miss L
ooo, likte de nederste.
Sv: Det er bare å bli med til LA. Plass til flere
Monday 30. November, 20:43 #
condre
mannen. øverste bildet. høhø
Monday 30. November, 22:46 #
Christina
de jeansa tror jeg at jeg gpdt kunne ha likt, men i det siste har jeg hatt en total kjøpestopp på jeans. husker nesten ikke sist jeg kjøpte jeans. blir mest jeans leggins eller lignende hvis jeg kjøper jeans lissom. dessuten liker jeg de superskinny, og da er det lettest å finne noen med bra passform hvis man velger leggins.
Wednesday 2. December, 01:50 #
irmelish
Ojoj! Give me more! Hvor kan de prøves?
Wednesday 2. December, 08:35 #
Linda-Mari
Irmelish: På Koma hvertfall! Jeg vet ikke om de selger direkte fra showroomet deres, men kanskje?:)